Вадим Алешин (vakin) wrote,
Вадим Алешин
vakin

Незвичайні пам’ятники в Україні

В Україні є багато різноманітних пам’ятників, присвячених відомим особистостям чи історичним подіям. Але є чимало й незвичайних та дивних скульптур, які можуть зацікавити і здивувати кожного.

Пам’ятник апельсину в Одесі

Одеса – перлина на березі Чорного моря з цікавою історією, красивим узбережжям, гарною архітектурою та великою кількістю унікальних пам’ятників. Одним з таких є пам’ятник апельсину, що врятував Одесу. Легенда розповідає, як Імператор Петро І, що мав важкі стосунки з матір’ю, після сходження на престол почав закривати всі її проекти. Серед таких проектів виявився недобудований одеський порт, від якого мав залежати добробут причорноморського міста.


Пам’ятник апельсину в Одесі

Та міський магістрат вирішив умовити імператора продовжити будівництво порту. Коли з Греції дочекались довгоочікуваного вантажу з апельсинами, то було відібрано найкращі три тисячі плодів і кількома підводами надіслано імператору у дарунок. Таким чином магістрат спробував запевнити у своїй вірності імператору і попросив надати кредит на добудову порту. Дипломатичний хід вдався. До Одеси посланець повернувся з рескриптом імператора про його благовоління та 250 тисячами карбованців золотом на будівництво порту і розвиток міста. Ось так апельсини врятували місто!

Пам’ятник галушці у Полтаві

У 2006 році, у день народження письменника Миколи Гоголя, у Полтаві було створено цікавий пам’ятник українській галушці. Саме Микола Васильович Гоголь у своїх творах прославив галушку на весь світ.


Пам’ятник галушці у Полтаві

Пам’ятник Їжачку у тумані у Києві

В 2009 році в Києві було створено пам’ятник мультиплікаційному герою Їжачку в тумані, з однойменного мультфільму. Цей мультфільм було випущено в 1975 році студією «Союзмультфільм», автором «Їжачка в тумані» був Юрій Норштейн. У тому ж році мультфільм отримав свої перші перемоги – на Всесоюзному фестивалі мультиплікаційних фільмів у Фрунзе та Фестивалі фільмів для дітей та юнацтва в Тегерані. А у 2003 році «Їжачок у тумані» став кращим фільмом в історії мультиплікації. Незважаючи на те, що дітлахи, які були його першими глядачами, сьогодні уже не маленькі, мультфільм не втрачає своєї популярності. Тому й вирішили поставити пам’ятник цьому вічному герою-мандрівнику.


Пам’ятник Їжачку у тумані, Київe

Пам'ятник коту Пантелеймону у Києві

Пам’ятник коту Пантелеймону є одним з найбільш оригінальних й незвичайних в Києві. Його було встановлено в 1998 році в історичному центрі Києва у парку біля Золотих воріт, навпроти ресторану «Остерія Пантагрюель».


Бронзовий пам’ятник коту Пантелеймону у Києві

У 1990 році у відомого київського ресторатора, власниці ресторану “Остерія Пантагрюель”, Маргарити Січкар виникла ідея оселити при ресторані кота. За іншою версією директорові ресторану подарували кошеня-шиншилу. Як це не дивно, але кіт дуже швидко став улюбленцем не тільки господині та персоналу, але й відвідувачів. Кіт став живим талісманом ресторану. Одного разу в ресторані сталася пожежа, через яку, кіт Пантелеймон загинув. На згадку про персидського улюбленця навпроти ресторану встановили бронзовий пам’ятник на камені. Автором цього оригінального проекту виступив український скульптор Богдан Мазур, а спонсорську допомогу надали друзі ресторану, постійні клієнти.

Пам'ятник першому трамваю у Києві
Рівно через 100 років після того, як вперше пустили електричний трамвай вулицями Києва, на тому ж місці встановили пам’ятник першому трамваю.


Пам’ятник першому трамваю у Києві

На період появи в Києві трамвая, в великих містах вже діяли кінні залізні дороги. Проте для Києва такий варіант був не зовсім прийнятний через особливості рельєфу, який ряснів високими підйомами та різкими спусками. Навіть шести коням, впряженим у вагон, не завжди вдавалося їх долати. Пізніше в Києві з’явилися парові трамваї, але вони теж не стали поширеним явищем, бо надто гриміли, диміли, випуском пари лякали коней та візників, а ще могли тягнути тільки один вагончик за раз.

В кінці ХІХ століття Київ, економіка якого розвивалася досить бурхливо, вимагав створення мережі регулярного міського транспорту. Київському міському управлінню було запропоновано досить революційний проект, розроблений інженером Амандом Струве, – трамвай з електричним двигуном.

Ніжин, пам’ятник ніжинському огірку

У грудні 2005 року навпроти Ніжинського консервного комбінату було створено перший в Україні пам’ятник овочу – ніжинському огірку.


Пам’ятник ніжинському огірку

Сам огірок з граніту рідкісного для України зеленого кольору важить понад 50 кілограмів, а брилу, з якої він зроблений, привезли з Італії, причому італійці, дізнавшись про ідею пам’ятника, суттєво знизили ціну на матеріал.

Пам’ятник дружині моряка в Одесі

Неможливо не розчулитись, дивлячись на цей пам’ятник. Скульптура жінки з сином, що дивляться на море – пам’ятник усім тим жінкам, матерям, сестрам, які залишаються на березі та чекають тих, хто в морі.


Пам’ятник дружині моряка в Одесі

Бронзова скульптурна композиція була виготовлена ​​заслуженим художником України скульптором Олександром Токарєвим, який є автором цілого ряду скульптурних композицій малих форм, що прикрашають Одесу. Пам’ятник, присвячений родинам мореплавців, представлений у вигляді сюжетної композиції, де мати з дитиною вдивляються в морську далечінь. Вони ніби чекають повернення корабля, на якому пішов у море чоловік-батько-моряк. Ажурний металевий парапет, на якому встановлена ​​скульптурна композиція, що одночасно є частиною причалу Морського вокзалу. Парапет прикрашений флористичним орнаментом і гербом міста Одеса, в нижній його частині розміщений динамік, по якому транслюється пісні про Одесу і море.

Скульптурна композиція «Скрипаль на даху» у Харкові

Триметровий скрипаль на даху будинку в центрі міста, встановлений у 2003 році – пам’ятник, присвячений людям творчих професій. Пам’ятник можна побачити, лише якщо високо задерти голову. Зроблено це не просто так, а як символ того, що справжні таланти ні перед ким не схиляються.


Скрипаль на даху, Харків

Автор ідеї – О. Фельдман. Скульптор – С. Гурбанов. Скрипаль був відлитий з бронзи на кошти благодійного фонду «АВЕК», ставши символом людей творчих професій та харківської премії «Народне визнання».

Джерело - www.discoverukraine.com.ua

Tags: Необычно, Памятник, Скульптура, Украина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment